Україна й Туреччина: новий союз для безпеки й стабільності у Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні

✅В Укрінформі відбулось засідання круглого столу на тему: «Воєнно-політичний союз Туреччини і України як фактор безпеки та стабільності в Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні».
👉Організатор: Інститут глобальної політики
👉Взяли участь в обговоренні: президент ГО «Конгрес самоврядування України» Сергій Чернов , перший віце-президент ГО«КСУ»Юрій Андрійчук, політики та науковці, народні депутати України, представники виконавчої влади, дипломати, експерти, представники громадськості.
👉Обговорили:
– проблеми воєнної, фінансово-економічної, продовольчої та екологічної безпеки держав Балто-Чорноморсько-Каспійського регіону у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України.
👉Важливо, бо відсутність, де-факто, в Балто-Чорноморському регіоні глобального політичного лідерства, змушує Україну приділяти належну увагу пошуку надійних партнерів і союзників з метою досягнення перемоги у війні з РФ та збереження своєї незалежності й державного суверенітету.
👉Серед найбільш перспективних напрямків такої зовнішньополітичної діяльності України у сфері регіональної безпеки є співробітництво з Туреччиною, яка з перших днів повномасштабної російсько-української війни виступала за збереження територіальної цілісності української державності.
👉Актуально те, що створення нового військово-політичного союзу в Балто-Чорноморсько-Каспійському регіоні може значно змінити розклад політичних сил, що у недалекому майбутньому буде суттєво впливати не лише на суспільно-політичні процеси в цьому регіоні, а й усьому глобальному світі.
👉Я у своєму виступі наголошував на тому , що безпечний логістичний ХАБ Украіна-Турція міг би сприяти використанню потенціалів обох країн для економічної та безпекової інтеграції.
👉Співпраця після підписання угоди у 2020 році визнана ефективною, але вона ніколи не була пріоритетною.
👉Взаємна залежність держав України та Турції повинна стати не перепоною, а пріоритетом.
👉На думку Сергія Чернова необхідно створювати декілька спільних Платформ:
▪️Оборонної ( Армії Туреччини та України одні з найефективніших у світі)
▪️Єдиного економічного митного та інвестиційного простору.( За останні роки багатогалузева економіка Турції розвивається швидкими темпами, в двадцятці по номінальному ВВП та в першій десятці країн по купівельній спроможності, кількість населення Туреччини за останні 40 років подвоїлось з 40 до 89 млн.чоловік)
▪️Політичноі з закріпленням в фундаментальних тез стратегічного партнерства
▪️По визначенню спільної зовнішньої політики в регіоні.
▪️По співпраці підприємців та іх спілок.( УСПП, тощо)
▪️По взаємодії громадянського суспільства для ефективного
використання народної дипломатії. Вона ефективна.
👉Фактор часу дуже важливий.
Вакуум заповнюється. Хто в лідерстві той і має переваги!