Місцеве самоврядування та співпраця з CORLEAP

Співпраця з CORLEAP,  обговорення питання ролі муніципалітетів, регіонів в реалізації політики добросусідства.

Роль органів місцевого самоврядування , як показує військова агресія росіі проти України , в консолідації людей обʼєднаних однією метою супротиву агресору та відновленню України часто є, чи не вирішальною.

Одним з стратегічних напрямків відновлення країни є діджиталізація.

Цікавий 30 річний досвід електронного врядування в  Естонії.

Переважна більшість мешканців отримує електронні послуги і не витрачають час  в чергах до чиновників.

Мешканці, на території де вони проживають, долучені до обговорень проєктів рішень ОМС , їх реалізації, мають можливість відслідковувати порядок розгляду рішень, своїх звернень через конкретних  виконавців, терміни. Одна з платформ E-Vald створена для відображення даних просторового планування. Для підприємців, інвесторів з метою прийняття вірних прозорих рішень являється отправною точкою.

Формується свідомість громадян, щодо необхідності брати участь в публічному управлінні. Через зворотній звʼязок, навіть з невеликих віддалених населених пунктів.

Це підвищує довіру до влади, а значить впливає на легітивність , прозорість усіх процесів, реалізуємих Програм та Проєктів , а також ефективність використання коштів платників податків.

Постійна увага до розвитку громадянського суспільства та локальної демократії забезпечують високу дієздатність місцевої влади,  сприяють досягненню  нею цілей та реалізації пріоритетних завдань на конкретній території.

Останнє, але важливе. Чим тісніша співпраця на місцях влади з громадянами, тим більше надійних партнерів для відновлення та розвитку територій. Навіть міжмуніципальні, міжрайонні, міжрегіональні звʼязки вибудовуються на тісних людськими стосунках.