
Консультативна зустріч організована Офісом UNEP та Міндовкіллям України

- Обговорили:
– проблематику виявлення та аналізу шкідливих речовин, зокрема азбесту , в результаті масштабних руйнувань будівель, інженерних споруд в Україні;
– порядок утилізації та відокремлення шкідливих речовин (азбесту);
– технології очищення;
– можливості їх повторного використання;
– існуючі ризики для людей, довкілля, механізми уникнення масштабної катастрофи, оптимальні науково обґрунтовані рішення для подолання існуючих проблем в умовах війни та в повоєнний період.
- Понад 250 тис. зруйнованих будівель, понад 100 млн. тон , орієнтовно, на сьогодні мають в наявності шкідливі речовини серед яких азбест. Такого за обсягами досвіду у світі не існує!
- В Україні відсутня жодна лабораторія спроможна зробити аналіз по необхідним 36 категоріям будівельних матеріалів( існуючі можливості по категорійності -16)
- Прийшли до висновку щодо необхідності розробки окремої державної Програми , розвитку лабораторних потужностей, створення сучасних лабораторій за вимогами стандартів ЄС, гармонізації стандартів та їх узгодження з національними та міжнародними вимогами, відпрацюванню процесу акредитації лабораторій (ISO 17025), інструменти та методики інформування населення, фахівців МНС, МВС, структурних підрозділів Міндовкілля, органів виконавчої влади та ОМС, тощо.
- На часі використання ШІ.
- В консультаціях прийняли участь урядовці, представники ВРУ, науковці, освітяни, представники Посольських установ, міжнародних організацій з США, Швейцарії, Японії, Швеції, Бельгії, Данії, Кенії, ООН, всеукраїнських профільних асоціацій, громадських організацій тощо.
- Від Харківського Національного університету міського господарства та ГО “КСУ” внесені конкретні пропозиції по відпрацюванню спільної дорожньої карти на державному рівні для подолання цього виклику.